همه چیز در مورد لایو اینستاگرام

همه چیز در مورد لایو اینستاگرام

لایو اینستاگرام به کاربران این شبکه اجتماعی اجازه می‌دهد تا لحظات خود به‌صورت زنده با فالوور هایشان به اشتراک بگذارند.این ویژگی باعث شده افراد معروف مثل بازیگران و ورزشکاران راحت‌تر و به‌دوراز محدودیت‌های رسانه ملی با طرفدار نشان در ارتباط باشند و بازخورد کارهایشان را در دامنه‌ای وسیع از مردم شهرشان ببینند.اگر مایل هستید بیشتر در مورد این ویژگی اینستاگرام بدانید با ما در ادامه همراه باشید.

آموزش لایو گذاشتن در بروزترین نسخه اینستاگرام

 1. نسخه اینستاگرام خود را از اندرویدها بروز کنید و پس از باز کردن برنامه روی آیکان کلیک کنید همچنین می‌توانید زمانی که در تب اصلی نرم‌افزار هستید صفحه را به سمت راست بکشید تا به قسمت لایو منتقل شوید.
 2. از نوار پایین دایره سفیدرنگ ضبط روی گزینه Live کلیک کنید.
 3. دکمه Start live Video را بفشارید تا پخش زنده‌تان آغاز شود.
 4. در پایان لایو تان می‌توانید با فشردن دکمه End در بالای سمت راست نمایشگرتان پخش زنده را تمام کنید.

روی گزینه هایی که با کادر قرمز مشخص شده اند کلیک کنید.

چند نکته

 • تعداد افرادی که لایو تان را می‌بینند در بالای صفحه نمایشگر سمت راست نوشته‌شده و پیام‌های فالوور هایتان در پایین صفحه‌نمایش داده می‌شود.
 • با کلیک بر روی سه‌نقطه(…) در سمت راست قسمت کامنت و سپس انتخاب گزینه Turn Off Commenting می‌توانید کامنت ها را غیرفعال کنید.

روی گزینه هایی که با کادر قرمز مشخص شده اند کلیک کنید.

 • اگر می‌خواهید پیامی را در لایو تان سنجاق کنید کافی است یک‌بار روی پیام مربوطه بزنید و پس از ظاهر شدن گزینه Pin Comment روی آن کلیک کنید تا پیام تان پین شود.

روی گزینه هایی که با کادر قرمز مشخص شده اند کلیک کنید.

 • اگر از دستگاه‌های IOS استفاده می‌کنید می‌توانید با کلیک بر روی آیکان که در پایین صفحه نمایشگر سمت راست قرار دارد عکس و ویدیوهایی که مایل هستید را به لایو تان اضافه کنید.
 • به عقیده بسیاری از سلبریتی های اینستاگرامی هنگامی‌که لایو می‌گذارید بهتر است لایک بسته باشد تا کیفیت پخش زنده پایین نیاید و یا قطع نشود.

ذخیره کردن لایو در استوری اینستاگرام

پس از پایان یافتن لایو و کلیک روی دکمه End می‌توانید با فعال کردن گزینه اشتراک‌گذاری همانند شکل لایو تان را به مدت 24 ساعت در استوری تان قرار دهید تا فالوور هایی که در آن لحظه فعال نبودند ببینند. البته در صورت نیاز می‌توانید لایو تان را در قسمت هایلایت ذخیره کنید تا بیشتر از 24 ساعت برای فالوور هایتان قابل‌دیدن باشد.

روی گزینه هایی که با کادر قرمز مشخص شده اند کلیک کنید.

دیدن لایو دیگران در اینستاگرام

وقتی یکی از افرادی که در اینستاگرام دنبالش می‌کنید لایو می‌گذارد در نوار استوری تان دور عکس پروفایلش نواری رنگی ظاهر می‌شود که در پایین آن نوشته Live و با کلیک بر روی آن به پخش زنده‌اش منتقل‌شده و می‌توانید لایک اش کنید یا این برایش کامنت بگذارید.

نکاتی که در مورد دیدن لایو دیگران

 • اگر کسی که لایو گذاشته بخش پیام‌ها را غیرفعال کند شما نمی‌توانید در لایو به او پیام دهید و باید پس از بخش زنده‌اش پیامتان به پیوست ویدیو برایش بفرستید.
 • لازم به ذکر است وقتی وارد لایو کسی می‌شوید نام تان نوشته می‌شود و همه افرادی که آن پخش زنده را می‌بینند می‌تواند از حضورتان آگاه شوند افزون بر این پیام‌هایی که ارسال می‌کنید نیز برای همه نمایش داده می‌شود.

چگونه از گذاشتن لایو توسط دیگران آگاه شویم؟

برای آگاهی از پخش زنده دیگران باید نوتیفیکیشن لایو را فعال کنید که مراحل این کار به شرح زیر است

 1. تب پروفایل تان را بازکنید.
 2. روی سه خط بالا زبانه سمت راست کلیک کنید تا منوی کشویی سمت راست باز شود.
 3. در پایین منو روی گزینه Setting کلیک کنید تا بخش تنظیمات برای تان باز شود.
 4. از میان گزینه‌ها روی Notification کلیک کنید تا به تنظیمات بخش نوتیفیکیشن بروید.
 5. گزینه Live And IGTV را انتخاب کنید.
 6. در بخش Live Videos گزینه ON را انتخاب کنید تا ازاین‌پس در هنگام گذاشتن پخش زنده توسط دیگران از آن آگاه شوید.

روی گزینه هایی که با کادر قرمز مشخص شده اند کلیک کنید.

افزودن استیکر به لایو اینستاگرام

یکی از محبوب‌ترین بخش‌های اینستاگرام استیکر هایش است که بدون هیچ هزینه صورت را گریم می‌کنند.این ویژگی که پیش‌تر فقط در استوری ها استفاده شد اکنون در لایو هم قابل‌استفاده است و شما با دنبال کردن شیوه‌نامه زیر می‌توانید به‌راحتی از آن‌ها استفاده کنید.

 • پیش از هر چیز به صفحه اینستاگرام سایت مراجعه کرده و نسخه پیشنهادی اینستاگرام را دانلود و نصب کنید.
 • برنامه را بازکنید و همانند آموزش بالا روی آیکان  کلیک کنید.
 • نوار پایین بخش ضبط را روی Live بگذارید.
 • در کنار دکمه Start live Video آیکان استیکر صورت قرار دارد که با کلیک بر روی آن می‌توانید استیکر موردنظرتان را انتخاب کنید.
 • پس از انتخاب استیکر موردنظر روی دکمه Start live Video بزنید تا لایو آغاز گردد.

سخن پایانی

 • اگر می‌خواهید لایو بگذارید و آن در بخش برترین‌های اینستاگرام قرار گیرد سعی کنید زمانی برای گذاشتن پخش زنده‌تان انتخاب کنید که کاربرانی بیشتری آن را ببینند و برایتان کامنت بگذارند.مثلاً ساعت هشت شب بهترین زمان برای گذاشتن لایو است چراکه بیشتر کارهای دولتی و خصوصی ساعت کاری‌شان به پایان رسیده و کارمندان شان در ساعات فراغت شان به سر می‌برند.
 • از گذاشتن پخش زنده‌های بی‌هدف دوری‌کنید و تلاش کنید برای هر پخش زنده یک موضوع داشته باشید.
 • در جریان پخش زنده از فالوور هایتان بخواهید پیشنهاد هایشان را در مورد ادامه فعالیت تان در اینستاگرام بدهند تا به این وسیله خود را در پیشرفت صفحه‌تان سهیم بدانند و همواره دنبال تان کنند.

به کامنت هایی که بعد از گذاشتن لایو برایتان ارسال می‌شود حدالامکان پاسخ دهید تا فالوور فکر نکند نسبت به او بی‌تفاوت هستید.

توضیحات نوشتار
 • نویسنده :
 • تاریخ انتشار :
 • تاریخ بروزرسانی : 1398/01/02