آموزش ساخت و نمایش Nametag

آموزش ساخت و نمایش Nametag

همان‌طور که در آموزش ساخت اکانت تجاری(Business) اینستاگرام گفتیم فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی مکانی مناسب برای معرفی برند است اما گاهی با زیر پا گذاشتن حقوق کپی‌رایت توسط افراد ممکن است صفحه برندتان آن‌چنان‌که برایش هزینه کرده‌اید با استقبال روبه‌رو نشود چراکه این افراد صفحاتی با نام شما می‌سازند و مشتری‌تان را هنگام جستجو گمراه می‌کنند برای که از جانب این افراد آسیبی به برندتان نرسد پیشنهاد می‌کنیم ازNametag استفاده کنید تا مشتری به‌سرعت به‌سوی اکانت تان هدایت شود. اگر با مراحل ساخت Nametag آشنا نیستید در ادامه ما را همراهی کنید تا گام‌به‌گام با این امکان جدید آشنا شوید.

نیم تگ اینستاگرام چیست؟

اگر افزون بر اینستاگرام در اسنپ چت یا فیس‌بوک هم حساب کاربری داشته باشید حتماً تاکنون با اسنپ کد یا فیس‌بوک منیجر کد مواجه شدید این کدها همانند Nametag به شما کمک می‌کنند تا کاربری که برایش هزینه تبلیغاتی کردید به پروفایلتان بیاید.البته نیم تک فقط برای کسب‌وکارهای اینستاگرامی نیست و کاربران عادی این شبکه اجتماعی هم می‌توانند از آن استفاده کنند و مراحل خسته‌کننده گفتن کلامی نام کاربری‌شان را که اغلب موجب پیدا کردنشان هم نمی‌شود پشت سر بگذارند و کاربر را در عرض چند ثانیه به‌حساب کاربری‌شان بکشانند.

چطور نیم تگ دیگران را اسکن کنم؟

اگر نیم تگ یکی از دوستان را گرفتید و نمی‌دانید چطور به‌وسیله آن به پروفایل اش بروید با ما همراه باشید تا سه روش ساده برای اسکن نیم تگ را به شما بیاموزیم.

روش اول برای اسکن نیم تگ

 1. نرم‌افزارتان را از اندرویدها بروز کنید.
 2. برنامه را پس از بروز رسانی اجرا کنید.
 3. به تب پروفایلتان بروید.
 4. روی سه خط بالای نمایشگر کلیک کنید.
 5. پس از با شدن منو کشویی روی گزینه Nametag کلیک کنید.
 6. صفحه‌ای پیشروی‌تان باز می‌شود در پایین صفحه دکمه Scan a Nametag را بفشارید.
 7. پس باز شدن دوربین تگ فردی که دنبالش می‌گردید را جلوی دوربین قرار دهید تا نرم‌افزار به‌راحتی پیدایش کند.

روی گزینه ای که در کادر قرمز رنگ است کلیک کنید.

روش دوم برای اسکن نیم تگ

این روش سرعت بالاترین نسبت به روش پیش دارد و بسیار ساده است برای انجام آن باید روی عکس پروفایلتان در تب اصلی برنامه کلیک کنید تا به بخش استوری منتقل شوید در آنجا روی نمایشگر کلیک کنید و چند ثانیه دستتان را نگه‌دارید تا نماد اسکن نیم تگ روی صفحه بیاید سپس نیم تگ فرد موردنظر را اسکن کنید.

روش سوم برای اسکن نیم تگ

حتماً تاکنون برای پیدا کردن پروفایل کسی یا شرکتی به قسمت جستجوی اینستاگرام مراجعه کردید در این بخش افزون بر امکان جستجوی مکان،شخص یا تگ می‌توان نیم تگ را هم اسکن کرد برای استفاده از این ویژگی پس از رفتن به تب explore اینستاگرام روی آیکان جستجو کلیک کنید سپس در سمت راست همانند تصویر روی آیکان نیم تگ کلیک کنید تا قسمت اسکن برایتان باز شود و بتوانید شخص موردنظرتان را پیدا کنید.

روی گزینه ای که در کادر قرمز رنگ است کلیک کنید.

نکته:

برای این‌که فالوور هایتان بتوانند صفحه شما را به دوستانشان معرفی کنند باید از نیم تگ خود اسکرین شات بگرید و به‌عنوان پست در پروفایلتان بگذارید.

چطور نیم تگ ام را پیدا کنم و شخصی‌سازی‌اش نمایم؟

همه کاربران اینستاگرام دارای یک Nametag منحصربه‌فرد هستند و شما هم از این قاعده مستثنا نیستید و می‌توانید نیم تگتان را باسلیقه خودتان شخصی‌سازی کنید. برای آگاهی بیشتر در مورد آنچه گفته شد ادامه متن را با ما بخوانید.

ساختن Nametag

 1. به آخرین نسخه اینستاگرام مجهز شوید
 2. پس از دانلود آخرین نسخه آن را نصب کنید و وارد برنامه شوید.
 3. تب پروفایلتان را بازکنید.
 4. روی سه خط بالای نمایشگر کلیک کنید تا منوی کشویی سمت راست باز شود.
 5. از میان گزینه‌های پیشنهادی روی گزینه Nametag کلیک کنید.
 6. صفحه‌ای که برایتان باز می‌شود حاوی نیم تگتان است.

شخصی‌سازی نیم تگ

اگر خاطرتان باشد پیش‌ازاین برای معرفی خود یا کسب‌وکارمان از کارت ویزیت استفاده می‌کردیم و هر کس باسلیقه‌ای خاص کارت ویزیت اش را طراحی می‌کرد. در Nametag اینستاگرام هم از این ویژگی چشم‌پوشی نشده است و به کاربران اجازه داده‌شده باسلیقه خود نیم تگشان را بسازند. ازاین‌رو برای ساخت نیم تگ سه انتخاب پیش روی شما هست که در ادامه خدمتتان عرض می‌کنیم.

شخصی‌سازی پس‌زمینه نیم تگ بارنگ

اگر دنبال زرق برق برای کارت ویزیت اینستاگرامی خود نیستید می‌توانید با انتخاب رنگی زیبا برای پس‌زمینه، کارت ویزیتتان را درست کنید برای این کار فقط کافی است همانند شکل دکمه مشخص‌شده را بفشارید و زمانی در داخلش نوشته شد Color برای انتخاب رنگ روی نمایشگر کلیک کنید.

روی گزینه ای که در کادر قرمز رنگ است کلیک کنید.

شخصی‌سازی پس‌زمینه نیم تگ با استیکر

اگر از آن جمله افراد هستید که احساساتشان را با استیکر بیان می‌کنند حتماً از پس‌زمینه استیکر نیم تگ اینستاگرام استفاده کنید.برای استفاده از استیکر در پس‌زمینه باید روی دکمه بالای صفحه کلیک کنید تا داخلش نوشته شود emoji سپس با کلیک بر روی نمایشگر می‌توانید استیکر موردنظر خودتان را برای پس‌زمینه انتخاب کنید.

روی گزینه ای که در کادر قرمز رنگ است کلیک کنید.

شخصی‌سازی پس‌زمینه با سلفی

برای اینکه عکس خودتان را روی کارت ویزیت اینستاگرام تان بی اندازید باید روی دکمه بالای صفحه کلیک کنید و وقتی داخل اش نوشته شد selfie از خودتان عکس بگیرید و با فیلتر های مختلف تزئین اش کنید.

روی گزینه ای که در کادر قرمز رنگ است کلیک کنید.

راه‌های به اشتراک‌گذاری اینستاگرام نیم تگ

اگر مغازه‌دار هستید و از شیوه‌های سنتی تبلیغات مثل نمایش کاتالوگ کاغذی خوشتان نمی‌آید می‌توانید پروفایل اینستاگرام تان را به‌عنوان یک کاتالوگ به مشتری نمایش دهید برای این کار باید نیم تگ اینستاگرام تان را چاپ کنید و به‌عنوان کارت ویزیت به او بدهید.

دومین راهی که پیشنهاد می‌شود حتماً انجام دهید نصب نیم تگ درجاهای مختلف محل کارتان است تا مشتری ببیند و اسکن اش کند.

توضیحات نوشتار
 • نویسنده :
 • تاریخ انتشار :
 • تاریخ بروزرسانی : 1398/05/09