2 ترفند ساده برای بازیابی رمز اکانت اینستاگرام

2 ترفند ساده برای بازیابی رمز اکانت اینستاگرام

اگر دنبال بازیابی پسورد اینستاگرام تان هستید این مقاله را از دست ندهید چراکه قصد داریم تغییر رمز اینستاگرام بدون داشتن رمز قبلی را در ادامه برایتان توضیح دهیم و فالوور ها و فالووئنگ های محبوبتان را برگردانیم. برای تغییر رمز اینستاگرام دو راه کلی وجود دارد که هر دو آن‌ها به ارسال رمز از طریق پیامک یا ایمیل ختم می‌شود. پس اگر به شماره تلفن یا ایمیلی که در پروفایلتان ذخیره کردید دسترسی دارید ادامه مقاله را بخوانید.

چگونه رمز اکانت اینستاگرام را بازیابی کنم؟

بازیابی از طریق نرم افزار اینستاگرام

 1. پس‌ازاین که یک‌بار رمز ورود به اکانت اینستاگرام خان را اشتباه بزنید در زیر کادر واردکردن رمز گزینه Forgot your login details ظاهر می‌شود و باید با کلیک بر روی آن مراحل بازیابی رمز را آغاز نمایید.
 2. در گام دوم صفحه Find Your Account باز می‌شود و باید شماره تلفن، ایمیل یا نام کاربری اکانت اینستاگرام تان را وارد کنید فقط توجه داشته باشید باید این اطلاعاتی که وارد می کنید مثل شماره تلفن یا ایمیلتان قبلاً در بخش پروفایلتان واردشده باشد تا اینستاگرام شمارا به‌عنوان کاربر خود بشناسد و اجاره ورود دهد. نکته دومی که باید به آن توجه کنید این است که هنگامی‌که می‌خواهید شماره تلفن را وارد کنید باید پیش‌شماره کشور عزیزمان (0098) را قبل از شماره‌تان وارد کنید و صفر شروع شماره تلفن همراهتان را هم بعد از پیش‌شماره ننویسید.(ما در اینجا از شیوه بازیابی رمز اینستاگرام از طریق پیامک استفاده کردیم)
 3. پس از واردکردن شماره باید دکمه Next را بفشارید.
 4. پس از فشردن دکمه مربوطه در مرحله قبل اینستاگرام در صورت صحت داده ورودی امکان ارسال کد بازیابی را از طریق پیامک (send an sms) و ایمیل (send an email) فراهم می‌کند که ما روی ارسال از طریق پیامک کلیک می‌کنیم.
 5. با زدن دکمه ارسال پیامک اس ام اسی برایتان ارسال می‌شود که حاوی لینک تغییر گذرواژه است و باید روی آن کلیک کنید تا دستگاه اندرویدی تان توسط برنامه اینستاگرام لینک را باز کند.
 6. در صفحه‌ای که پیشروی‌تان باز می‌شود در کادر بالایی باید گذرواژه جدید را بنویسید و در کادر پایین دوباره تکرارش کنید و درنهایت تیک نوار بالای صفحه سمت راست را بفشارید.
 7. در انتها به صفحه ورود منتقل می‌شود و با رمز جدید می‌توانید به حسابتان وارد شوید.

در کادر سبز رنگ نام کاربری،شماره تلفن یا ایمل خود را وارد کنید.
روی گزینه هایی که در کادر قرمز رنگ هستند کلیک کنید.
در مرحله آخر در کادر قرمز رنگ گذرواژه جدید را بنویسید.

سایت بازیابی رمز اینستاگرام

 • سایت اینستاگرام را بازکنید.
 • روی گزینه Log in کلیک کنید.
 • زیر دکمه Log in روی گزینه Forgot password کلیک کنید تا صفحه بازیابی رمز برایتان باز شود.

روی گزینه هایی که در کادر قرمز رنگ هستند کلیک کنید.

 • ایمیل، تلفن یا نام کاربری‌ای که در اطلاعات پروفایلتان ثبت کردید را وارد کنید و دکمه send login link را بفشارید.

در کادر سبز رنگ نام کاربری،شماره تلفن یا ایمل خود را وارد کنید.

 • پس تائید صحت اطلاعاتتان ایمیل یا پیامکی برایتان ارسال می‌شود که حاوی لینک بازیابی است و باید روی آن کلیک کنید.
 • در صفحه بازیابی در کاردها باید رمز جدیدتان را بنویسید و روی تیک بالای صفحه کلیک کنید تا رمزتان تغییر کند و ازاین‌پس بتوانید با رمز جدید وارد شوید.

 

نتیجه‌گیری :

برای اینکه گذرواژه‌تان را فراموش نکنید راه‌های گوناگونی وجود دارد که در ادامه به توضیح آن‌ها می‌پردازیم.

استفاده از نرم‌افزار مدیریت پسوردهای اینترنتی

با دانلود کردن نرم‌افزار Password Safe – Secure Password Manager از اندرویدها می‌توانید گذرواژه‌های خود را در نرم‌افزاری با امنیت بالا ذخیره کنید. این نرم‌افزار شیوه‌های گوناگونی برای حفظ امنیت پسوردهای شما دارد که یکی از آن‌ها استفاده اثرانگشت برای ورود به برنامه است.

ذخیره کردن رمز درگوشی

اگر نمی‌خواهید از نرم‌افزارهای مدیریت پسورد استفاده کنید پیشنهاد می‌شود رمز ورود به اکانت اینستاگرام خود را در بخش مخاطبینتان به‌عنوان یک مخاطب جدید ذخیره کنید البته این روش امنیت بالایی ندارد ولی اگر نکات امنیتی برای دسترسی به دستگاه اندرویدتان را رعایت کرده باشید روش ذخیره پسورد در مخاطبین برایتان ساده و کارا خواهد بود.

پیشنهاد ما:

برای اینکه تغییر رمز اکانت تان با مشکلی روبه‌رو نشود بهتر هنگام باز کردن حساب اطلاعاتتان را به‌صورت کامل در بخش مشخصات وارد کنید تا با بهره‌گیری از آن‌ها راحت‌تر به‌حساب تان دسترسی پیدا کنید.

آخرین نسخه آماده دریافت می‌باشد دانلود (نسخه )
توضیحات نوشتار
 • نویسنده :
 • تاریخ انتشار :
 • تاریخ بروزرسانی : 1398/01/02