چگونه اکانت اینستاگرام خود را قفل کنیم؟

چگونه اکانت اینستاگرام خود را قفل کنیم؟

هنگام انتخاب یک شبکه اجتماعی مهم ترین معیار ایمن بودن آن رسانه است از این رو اینستاگرام هم به عنوان یکی از بزرگترین شبکه های اجتماعی موجود توجه زیادی به امنیت و حریم خصوصی داشته است و به کاربران خود این امکان را داده است که تصاویر و فعالیت های خود را از دید افراد ناشناس مخفی کنند یا به عبارت دیگر پروفایل شان را قفل کنند.اگر شما هم می خواهید پروفایل تان مورد سوء استفاده از افراد ناشناس قرار نگرید و پست هایتان جزء حریم خصوصی تان است در ادامه با ما همراه باشید تا به شیوه ای ساده فقط با چند کلیک بتوانید حساب کاربری تان در اینستاگرام را قفل کنید.

مراحل قفل کردن اکانت اینستاگرام

 1. جدیدترین نسخه اینستاگرام را از اندرویدها دانلود کنید و نرم افزار را به آخرین نسخه بروز کنید.
 2. پس ورود به برنامه وارد تب پروفال شوید.
 3. منوی کشویی سمت چپ را به راست بکشید.
 4. گزینه Setting از پایین منوی کشویی انتخاب کنید.
 5. در صفحه ای که پیش روی تان باز می شود روی گزینه privacy and security کلیک کنید. تا به صفحه ای منتقل شوید که بتوانید تنظیمات امنیتی اکانت تان را تغییر دهید.
 6. در صفحه تنظیمات امنیتی اکانت چند گزینه است که برای محدود کردن سطح دسترسی کاربران دیگر باید روی گزینه account privacy کلیک کنید.
 7. در انتها به صفحه ای منتقل می شوید که فعال کردن گزینه private account می توانید صفحه تان را قفل کنید.

روی گزینه ای که در کادر قرمز رنگ قرار دارد کلیک کنید.

ویژگی های اکانت فقل شده اینستاگرام

هشتگ ها در اکانت خصوصی اینستاگرام

همان طور که می دانید هشتگ ها عنصر پیونده دهنده صفحه های اینستاگرامی هستند و بدون آنها بخش جستجو اینستاگرام فایده نخواهد داشت.اما اگر قرار باشد کسی نتواند اکانت شما را ببیند چه بر سر هشتگ های تان می آید؟بخش پشتیبانی اینستاگرام در پاسخ این پرسش گفته است که در صورت استفاده هشتگ در اکانت خصوصی اینستاگرام هشتگ استفاده شده فقط برای فالوور های تایید شده توسط ادمین صفحه نمایش داده می شود.

لایک و کامت در اکانت قفل شده اینستاگرام

یکی از جذابیت های اینستاگرام لایک شدن توسط سایر کاربران این شبکه اجتماعی است. از این رو اگر شما پستی را در اینستاگرام به اشتراگ بگذارید(در صورتی که اکانت تان عمومی باشد) همه افراد با استفاده از هشتگ هایی که به کار بردید می توانند آن را ببینند و لایک کنند اما اکر اکانت تان قفل باشد ققط فالوور هایتان آن عکس را می بینند و لایک می کنند و به این صورت از اظهار نظر بسیاری از کاربران این رسانه محروم می شوید.

چت کردن با کسی اکانت اش خصوصی است

اینستاگرام برای کاربران خود امکان چت کردن را فراهم کرده است از این رو با ساخت گروه در این شبکه اجتماعی به راحتی می توانید به صورت گروهی چت کنید اما اگر فردی که اکانت اش خصوصی است عضو گروه تان شود وقتی عکس یا فیلم می فرستد فقط پیام اش برای فالوور هایش نمایش داده می شود و سایرین نمی توانند پیام اش را ببینند.

نمایش پست ها در اکانت خصوصی

اگر اکانت تان خصوصی باشد پست های جدید تان فقط برای فالوور هایتان نمایش داده می شود و این موضوع جلوی سوء استفاده افراد سودجو از فیلم ها و عکس های تان را می گیرد.

قطع دسترسی فالوور ها به اکانت ایسنتاگرام فقل شده

شاید برای تان پیش آمده باشد که برخی از فالوور هایتان اصل رازداری را رعایت نکرده باشند و از برخی تصاویر یا فیلم های شما در اینستاگرام سوء استفاده کرده باشند برای این که این کار را دوباره تکرار نکنند دو راه دارید

 • آن فرد را بلاک کنید تا نتواند از طریق حساب خودش تصاویر و فیلم های تان را ببیند.
 • اکانت تان را به حالت خصوصی ببرید و سپش او را از لیست فالوور هایتان حذف کنید.

نتیجه گیری:

 • اینستاگرام امنیت بالایی دارد اما هیچ الگوریتم امنیتی نمی تواند جلوی کنجکاوی انسان ها بگیرید پس پیشنهاد می شود چیزی هایی را در اینستاگرام به اشتراک بگذارید که در صورت مشاهده افرادی غیر از فالوور هایتان مشکلی برایتان بوجود نیاید.
 • با بستن اکانت اینستاگرام نمی توانید دیدگاه تان را برای دیگران روشن سازید و خود را از هزاران دوست مجازی که می توانند در رزوهای دشوار با همدردی های شان به شما انرژی دهد محروم می کنید.

توضیحات نوشتار
 • نویسنده :
 • تاریخ انتشار :
 • تاریخ بروزرسانی : 2019/03/22