تیک آبی اینستاگرام چیست؟

تیک آبی اینستاگرام چیست؟

این روزها سؤالاتی مثل چطور می‌توان تیک آبی بگیرم؟ چرا اینستاگرام به من تیک آبی نمی‌دهد؟ چرا اینستاگرام مرا دوست ندارد؟ کجای راه را اشتباه رفتم که نمی‌توانم تیک آبی بگیرم ذهن بسیاری از کاربران اینستاگرام را مشغول کرده است. اگر شما هم جز افرادی هستید که این پرسش‌ها را دارید در ادامه با ما همراه باشید.

پیش‌ازاین که اینستاگرام جعبه سیاه قوانین گرفتن تیک آبی را باز کند فقط تعداد کمی از افراد شناخته تیک آبی داشتند و هیچ‌کس نمی‌دانست آن‌ها چگونه به این مقام والا که در حد گرفتن جایزه نوبل است نائل آمدند. اما از 28 اوت 2018 افزون بر سلبریتی ها سایر کاربران این شبکه اجتماعی هم امکان ارسال درخواست برای دریافت تیک آبی را به‌صورت مستقیم به دست آوردند. ازاین‌رو قصد داریم در ادامه راه گرفتن این تیک خوشگل و چالش‌های پیش رو برای دستیابی به این مقام برای شما بگویم

مراحل گرفتن تیک آبی چیست؟

 • ابتدا به‌حساب کاربری‌ای که می‌خواهید برای آن تیک آبی بگیرید بروید.
 • پس از باز کردن برنامه روی عکس پروفایل خود کلیک کنید تا صفحه اطلاعات حساب کاربری‌تان باز شود.
 • سپس روی آیکان () کلیک کنید تا منوی کشویی سمت راست باز شود.
 • از میان گزینه‌ها آیکان () را انتخاب کنید این آیکان در سمت راست نمایشگر دستگاه اندرویدی تان است.
 • در میان گزینه‌هایی که در بخش تنظیمات هست روی گزینه Account کلیک کنید.
 • در بخش تنظیمات حساب کاربری باید صفحه را به پایین بکشید و Request verification را برگزینید.

روی گزینه ای که با فلش نشان داده شده کلیک کنید

 • در این مرحله فرمی برایتان باز می‌شود که نام کاربری‌تان را در فیلد username اش نوشته است و باید در قسمت full name آن نام کاملتان یا نام شرکتی که دارنده حساب است را بنویسید.

 • در این گام عکسی از مدارک معتبر خود مثل گواهی‌نامه یا پاسپورت برای اینستاگرام بفرستید و اگر می‌خواهید برای کسب‌وکاری نشان آبی بگیرید باید تصویری مجوزها یا اوراق مالیاتی آن شرکت را بفرستید.
 • در انتها برای ارسال درخواست باید روی دکمه Send کلیک کنید تا درخواست تان ارسال شود.

اکنون چه می‌شود آیا تیک آبی می‌گیرم؟

پس از ارسال درخواست بلافاصله تیک آبی نمی‌گیرید لذا باید صبر کنید تا اینستاگرام به درخواستتان رسیدگی کند و پس از بررسی‌هایش مشخص کند آیا شما می‌توانید یک سلبریتی اینستاگرام باشید یا خیر. این کار ممکن است چند هفته به طول انجامد پس اگر باگذشت چند روز نتیجه نگرفتید ناراحت نشوید و منتظر بمانید تا پیام اینستاگرام برایتان ارسال شود. البته اگر پاسخ مثبت نبود تمام در ها برای معروفیت به روی‌تان بسته نشده است چراکه این درخواست را 30 روز بعد از رد شدن می‌توان دوباره فرستاد.

چه نکاتی برای اینستاگرام مهم است که به اکانت تیک آبی دهد؟

پس از اضافه شدن گزینه درخواست تیک آبی به اینستاگرام در 28 ماه اوت 2018 این شرکت معیارهای خود را برای دادن تیک آبی به کاربرانش شفاف‌تر بیان کرد که در ادامه به توضیح آن‌ها می‌پردازیم

باید کاربری که درخواست داده شناخته‌شده باشد

یک نکته بسیار مهم در مورد گرفتن تیک آبی اینستاگرام این است که این امکان هرکسی داده نمی‌شود و فقط اشخاص یا شرکت‌هایی که در بین مردم شناخته‌شده‌اند می‌توانند این تیک را دریافت کنند پس اگر در بین مردم شناخته‌شده نیستید از گرفتن این نشان صرف‌نظر کنید.

فقط برای یک حساب اقدام به گرفتن نشان‌کرده باشند

برای گرفتن تیک آبی باید فقط از یک حساب برای ارسال درخواست تائید اقدام کنید به‌عبارت‌دیگر هر فرد یا شرکت فقط می‌تواند یک اکانت تائید شده داشته باشد و تنها استثنا در این زمینه شرکت‌هایی هستند که حساب‌های مختلف برای زبان‌های گوناگون دارند مثل مک‌دونالد ایتالیا و مک‌دونالد انگلیس.

بخش اطلاعات شخصی‌اش کامل باشد

اینستاگرام کسانی را تائید می‌کند که اطلاعات پروفایلشان مثل بیو، نام، آدرس سایت و ایمیل شان کامل شده باشد و در کنار داشتن عکس پروفایل تعدادی پست در اکانت کاربری‌شان داشته باشند.

حساب کاربری‌اش عمومی باشد

برای گرفتن تیک آبی باید حساب کاربری‌تان عمومی باشد.

در درخواست به اینستاگرام دروغ نگفته باشد

اگر می‌خواهید درخواستتان موردقبول واقع شود نباید به اینستاگرام اطلاعات دروغ و غیر شفاف بدهید چراکه این کار در کنار از بین بردن شانس گرفتن تیک آبی ممکن است موجب ممنوعیت یا بسته شدن حساب کاربری‌تان شود.

مزایای گرفتن تیک آبی اینستاگرام چیست؟

برای بسیاری کاربران اینستاگرام گرفتن تیک آبی و تائید شدن از جانب اینستاگرام یک امکان برای بیشتر دیده شدن است اما این تمام فایده تیک آبی نیست و مواردی که در ادامه به آن اشاره می‌کنیم هم ازجمله مزایای این ویژگی می‌باشند.

جلوگیری از سوءاستفاده افراد سودجو

یکی از بهترین چیزی‌هایی که گرفتن تیک آبی به کاربران می‌دهد این است که هرکسی نام فرد تائید شده را جستجو کند در ابتدای لیست با اکانت حقیقی او روبه‌رو می‌شود و به این صورت هیچ فالووری از دست نمی‌رود.

باعث می‌شود معروف‌تر شوید

گرفتن این تیک به سایر افرادی که حساب شمارا می‌بینند می‌فهماند شما یا شرکت تان مهم هستید که چند رسانه برای حفظ حقوق معنوی‌تان و جلوگیری از کپی به اکانت تان نشان داده‌اند.

ترفندهای گرفتن تیک آبی بدون داشتن شرط های اینستاگرام

افراد بسیاری شما را فالو کنند

اینستاگرام تیک آبی زیبایش را به افراد یا شرکت‌هایی می‌دهد که فالوور های زیادی دارند ازاین‌رو بهتر است یا با شیوه‌های گفته‌شده در مقاله 5 تکنیک دیده شدن در اکسپلور اینستاگرام فالوور جذب کنید یا با نصب برنامه اینستایار از اندرویدها فالوور بگیرید که درنهایت بتوانید اینستاگرام را متقاعد کنید.

ساختن اکانت های فیک

اینستاگرام تیک آبی را به برنامه خود اضافه کرد تا افراد سودجو نتوانند با اعتبار افراد معروف در این فضا بازی کنند ازاین‌رو اگر شما چند حساب کاربری بانام خود بسازید و آن‌ها را به اینستا گزارش دهید این شرکت را متقاعد می‌کنید که فرد معروفی هستید و باید تیک بگیرید تا از سودجوها نتوانند از اعتبارتان سوءاستفاده کنند.

کاربر محبوب اینستاگرام شوید

اینستاگرام مانند سایر شبکه‌های اجتماعی به تولیدکننده محتوای منحصربه‌فرد که موجب جذب کردن سایر افراد به این شبکه اجتماعی می‌شود احترام می‌گذارد و افرادی که فعالیت زیاد در این بستر دارند را افراد محبوب خود می‌داند ازاین‌رو اگر می‌خواهید تیک بگیرید باید به اینستاگرام ثابت کنید که برای کمک به او آمدید و موجب رونق هر چه بیشتر او می‌شوید.

به نسبت فالوور هایتان لایک داشته باشید

اینستاگرام با استفاده از الگوریتم‌های پیچیده خود به‌راحتی می‌تواند با مقایسه نسبت فالوورها به لایک ها متوجه شود که شما فالوور فیک دارید ازاین‌رو بهتر است با استفاده از نرم‌افزار اینستایار افزون بر فالوورلایک هم بگیرید تا درخواست تیک آبی‌تان با مشکل روبه‌رو نشود.

اکانت های خود را به هم متصل کنید

اگر در شبکه‌های اجتماعی مثل تلگرام و فیس‌بوک حساب دارید سعی کنید آن‌ها را از طریق لینک به هم متصل کنید تا به این صورت واقعی بودن خود را به اینستاگرام نشان دهید.

آخرین نسخه آماده دریافت می‌باشد دانلود (نسخه )
توضیحات نوشتار
 • نویسنده :
 • تاریخ انتشار :
 • تاریخ بروزرسانی : 1398/03/27