18 اصطلاح مهم اینستاگرامی

18 اصطلاح مهم اینستاگرامی

اینستاگرام یکی از داغ‌ترین شبکه‌های اجتماعی این روزهای جهان است و اگر شما به‌عنوان یک کاربر جدید وارد این نرم‌افزار شوید حتماً در ابتدای راه با سؤالات بسیاری مواجه می‌شوید. ازاین‌رو ما در راستای آشنایی هرچه بیشتر شما با دنیای اینستاگرام قصد داریم اصطلاحات مهم این شبکه اجتماعی را برایتان شرح دهیم.

اصطلاحات اینستاگرامی

Instagram Handle / IG Handle

این اصطلاح در حقیقت همان username است که برای شناسایی فرد در شبکه اجتماعی اینستاگرام استفاده می‌شود. این شناسه لزوماً نباید مربوط با نام فرد باشد.

اصطلاح IG به چه معناست؟

IG مخفف واژه اینستاگرام (Instagram) است.

Instagramers یا Igers به چه کسانی گفته می‌شود؟

به افرادی که در شبکه اجتماعی اینستاگرام فعالیت می‌کنند و حساب کاربری دارند Instagramers / IGers گفته می‌شود.

Bio اینستاگرام چیست؟

مخفف کلمه Biography است و به بخشی در اینستاگرام گفته می‌شود که کاربران اطلاعاتی از خود در آن می‌گذارند. این بخش از اینستاگرام دارای محدودیت 160 کاراکتری است و اولین جایی که کاربران هنگام ورود به پروفایلتان می‌بینند.

تگ (Tag)

از تگ برای مرتبط کردن شخص یا چیزی با عکس یا ویدیویی که به اشتراک گذاشتید استفاده می‌شود البته تگ‌ها موارد استفاده دیگری هم دارند که برای اطلاع از آن‌ها پیشنهاد می‌کنیم مقاله‌ی آموزش تصویری تگ کردن در پست، استوری و کامنت اینستاگرام را بخوانید.

استوری اینستاگرام (Instagram Stories)

یکی از جذاب‌ترین بخش‌های اینستاگرام است که حدود 700 میلیون بازدیدکننده در روز دارد این بخش برای به اشتراک گذاشتن ویدیوها و عکس‌ها به مدت 15 ثانیه طراحی‌شده و کاربران با بهره‌گیری از فیلترهای صورت و افکت‌های ویدیویی‌اش می‌توانند فالوور های شان را سرگرم کنند. برای این‌که بهتر و کامل‌تر با این بخش آشنا شوید پیشنهاد می‌کنیم مقاله آموزش کامل استوری اینستاگرام به همراه ترفندها را مطالعه کنید.

لایو اینستاگرام (Instagram Live)

لایو یکی از شگفت‌انگیزترین ویژگی‌های بخش استوری اینستاگرام است که به کاربران این شبکه اجتماعی بزرگ امکان صحبت کردن به‌صورت زنده و بردکست با فالوور هایشان را می‌دهد. این ویژگی دارای امکانات متعددی می‌باشد و شما با مراجعه به مقاله همه‌چیز در مورد لایو اینستاگرام می‌توانید با آن‌ها آشنا شوید.

هایلایت اینستاگرام (Instagram Highlights)

همان‌طور که می‌دانید استوری ها و لایو های اینستاگرام بعد از 24 ساعت پاک می‌شوند اگر می‌خواهید آن‌ها را در پروفایل خود نگه‌دارید از ویژگی هایلایت استفاده کنید و با نوشتن تیتری آن‌ها در این بخش ذخیره نمایید.

نکته: بخش هایلایت زیر قسمت بیو اینستاگرام قرار دارد.

ایموجی ها (Emojicons/ Emojis)

ایموجی های آیکان هایی مانند شکل زیر هستند که بیانگر احساس فرد می‌باشند این آیکان ها به‌صورت پیش‌فرض در کیبوردهایی مثل SwiftKey هستند و با استفاده از هرکدامشان می‌توانید حس خود را به بهترین شکل بیان کنید.

فیلتر (Filter)

اگر بخواهید فضای تصاویر یا فیلم‌هایی که در اینستاگرام به اشتراک می‌گذارید را تغییر دهید می‌توانید از فیلتر ها استفاده کنید و اتمسفر عکستان را تغییر دهید.

فالوور

به افرادی که شما را در اینستاگرام دنبال می‌کنند فالوور هایتان گفته می‌شود. این افراد تمامی پست‌ها و استوری هایی که به اشتراک می‌گذارید را می‌بینند و می‌توانند در لایو ها برایتان پیام بفرستند.

فالووینگ

افرادی که در اینستاگرام دنبالشان می‌کنید را فالووینگ هایتان می‌گویند و این بدان معناست که اگر حسابشان خصوصی باشد فقط شما می‌توانید پست‌ها و استوری های شان را ببینید.

Home

به زبانه‌ای گفته می‌شود که پست‌های افرادی که فالو شان کردید را نمایش می دهد و در قسمت فید اش استوری های فالووینگ های تان را نشان می‌دهد.

پست (Post)

هر ویدیو یا عکسی که در اینستاگرام خود آپلود می‌کنید و به اشتراک می‌گذارید را پست می گویند.

پروفایل

پروفایل یعنی جایی که شما اطلاعاتتان را به اشتراک می‌گذارید و شامل نام کاربری، نام، عکس پروفایل و پست‌هایتان می‌شود.

کامنت

به دیدگاه‌هایی که برای پست‌های دیگران می‌گذارید کامنت می‌گویند. اخیراً به این بخش امکان تگ کردن افراد و لایک کردن نظراتشان اضافه‌شده است.

مسدود کردن افراد (block)

اگر می‌خواهید پست‌هایتان برای فرد خاص نمایش داده نشود کافی است او را بلاک کنید. زمانی که فردی را بلاک می‌کنید از لیست فالووینگ هایش پاک می‌شوید و فعالیت‌هایتان در اینستاگرام به او گزارش داده نمی‌شود.

اکسپلور اینستاگرام (explore instagram)

در این بخش می‌توانید داغ‌ترین پست‌های اینستاگرام را ببیند و عکس‌ها و فیلم‌هایی که دوستتان مشاهده کردن را تماشا کنید.

نکته: این بخش تنها برای کاربران حرفه‌ای اینستاگرام نیست و شما هم می‌توانید به آن راه پیدا کنید فقط باید اصولی که در مقاله 5 تکنیک دیده شدن در اکسپلور اینستاگرام گفته‌شده است را رعایت کنید.

توضیحات نوشتار
  • نویسنده :
  • تاریخ انتشار :
  • تاریخ بروزرسانی : 1398/02/19